Tipy na výlet

Zoologická a botanická zahrada v Plzni

www.zooplzen.cz

ZOO PlzeňZOO PlzeňZoologickou zahradu v Plzni najdete v Lochotínském parku, od centra směrem na Karlovy Vary.
Na ploše okolo 21 ha je chováno množství savců, ptáků, plazů, obojživelníků i ryb, celkem okolo 1 200 druhů obratlovců a bezobratlých. Velké množství z těchto živočichů si můžete prohlédnou právě jen v zoologické zahradě v Plzni. Je spojena s botanickou zahradou, a tak i v prostoru zoologické zahrady dnes najdete množství zajímavých botanických exponátů.
Součástí expozice je i statek s domácími zvířaty. 

Japonská zahradaDino ParkV ZOO Plzeň se také nachází DinoPark a Japonská zahrada.


Lovecký zámek Kozel

www.zamek-kozel.cz

Zámek KozelZámek KozelPatří mezi nejvíce navštěvované památkové objekty v západních Čechách. Byl postaven na konci 18. století pod vedením stavitele Václava Haberditze jako čtyřkřídlá přízemní budova kolem obdélníkového vnitřního nádvoří. Podle návrhu Ignáce Palliardiho byl zámecký areál rozšířen o dvě dvojice budov. Jsou to kaple se svým protějškem jízdárnou a konírna, které tvoří protějšek lokajna. 
Do výzdoby interiéru zámku se významně zapsal pražský malíř a dekoratér Antonín Tuvora, který vyzdobil technikou AI secco plochy stěn většiny místností. Původní mobiliář je ojedinělou ukázkou umění a řemesel v období rokoka a klasicismu.
Zámek je obklopen rozsáhlým přírodně krajinářským parkem.


Synagoga

www.pruvodce.com/synagogaplzen/

SynagogaVelká synagoga v Plzni je největší synagogou v ČR, druhou největší v Evropě a třetí na světě. Pochází z druhé poloviny 19. století.


Rozhledna Chlum u Plzně


Pivovarské muzem


Plzeňské podzemí


Arboretum Sofronka


Kostel sv. Bartoloměje - Plzeň


Muzeum letadel a vojenské techniky


Hvězdárna a planetárium Plzeň


Plavecký bazén na Slovanech - Plzeň